HAYTAP, O Belediyenin Çalışmalarını ‘Örnek Alınabilir’ Olarak Değerlendirdi

Tepebaşı Belediyesi’nin 2019-2024 yılları arasında sokak hayvanlarına yönelik yaptığı çalışmalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından hazırlanan karnede ‘örnek alınabilir’ olarak değerlendirildi. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “İnsanlar kadar hayvanların da yaşam hakkı var. Bu dünyaya, hayvanlar ile birlikte geliyoruz. 5 üzerinden 4 puan alarak örnek alınabilecek belediyeler arasında göstermesinden memnuniyet duyduk. Hizmet kalitemizi arttırmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

HAYTAP tarafından Türkiye’de tüm belediyeleri kapsayan bir araştırma yapıldı. Araştırmalar sonucu yapılan değerlendirmelerde belediyelere 1-5 puan arasını kapsayan bir karne verildi. Buna göre, Tepebaşı Belediyesi’nin çalışmaları, 5 üzerinden 4 puanla “İyi, elinden geleni yapmış, şikayetler az, örnek alınabilir, STK’larla çalışıyor, bütçe ayırıyor ve liyakat var” olarak derecelendirildi.

Araştırma sonucuna ilişkin bir değerlendirme yapan Başkan Ataç, şunları kaydetti:

“İNSANLAR KADAR HAYVANLARIN DA YAŞAM HAKKI VAR”

“1999’da göreve geldiğimde, Tepebaşı Belediyesi’nde görevli bir veteriner hekim dahi yoktu. Biz de süratle bu kadro için alım yapmıştık. İnsanlar kadar hayvanların da yaşam hakkı var. Bu dünyaya, hayvanlar ile birlikte geliyoruz. Bizlerle beraber onların da yaşam hakkı var. Aşı, tedavi, besleme, kısırlaştırma ya da derneklerimizden, hayvanseverlerimizden gelen taleplerin karşılanması gibi konularda can dostlarımız için özveri ile çalışıyoruz.

Durmadan, dinlenmeden bir hekim olarak hayvanlarımız için de en iyisini yapmaya çalıştığımızı belirtmek isterim. Tepebaşı’nda, Doğal Yaşam Merkezi’miz tarafından sürdürülen çalışmalar ve iş birlikleri sayesinde sokak hayvanlarını tedavi etmekle kalmıyor, kısırlaştırıyor ve sahiplendiriyoruz.

Ayrıca, çocuklarımızın hayvan hakları bilinci kazanması için çeşitli geziler ve eğitim programları düzenliyoruz. Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’mizde, 2009 yılından bugüne 13 bin 58 sokak hayvanını sahiplendirerek, 21 bin 708 sokak hayvanımızı da kısırlaştırarak tüm belediyelere örnek olmaya devam ediyoruz. Steril ve donanımlı bir ortamda, işinde uzman çalışma arkadaşlarımız ile can dostlarımızın sağlığına kavuşabilmeleri için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Ayrıca belediyemizin, HAYTAP’ın hazırladığı karnede 5 üzerinden 4 puan alarak örnek alınabilecek belediyeler arasında göstermesinden memnuniyet duyduk. Hizmet kalitemizi arttırmak için elimizden geleni yapacağız. Bu konuda vatandaşlarımızla, ve STK’larla işbirliği ve uyum içerisinde çalışmalarımız devam edecek. HAYTAP’a değerlendirmelerinden ötürü teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x